XXX rocznica sakry biskupiej ks. E. Frankowskiego

Za trzy dekady posługiwania biskupiego dziękował Bogu biskup pomocniczy senior Edward Frankowski podczas Mszy św. w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli. To właśnie tutaj otrzymał święcenia biskupie 5 marca 1989 roku. Jako swoją dewizę przyjął wówczas słowa: „Christus vincit” – „Chrystus zwycięża”.

Wspominając w homilii wydarzenia sprzed 30 lat, bp Edward Frankowski dziękował przede wszystkim Bogu za dar konsekracji biskupiej oraz za lata posługiwania. – Z ludu zostałem wzięty i do ludu posłany. To sam Pan Bóg, mimo moich słabości i niedoskonałości, wybrał mnie i włożył na mnie obowiązek, który miałem pełnić dla Kościoła i oczyzny. Za to Panu Bogu gorąco dziękuję. Dziękuję również mieszkańcom Stalowej Woli, bo dzięki ich współpracy i solidarności mogliśmy wiele dobrego uczynić – mówił bp Frankowski. – Moja konsekracja dokonana przez bp. Ignacego Tokarczuka miała znaczenie nie tylko dla mnie, ale również dla Stalowej Woli, w której wyrosła Solidarność. (…) W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy, że trzeba być dobrym drzewem, które wydaje dobre owoce, że ze skarbca własnego serca mamy wydobywać dobro i nim się dzielić. Dlatego musimy dokładać starań, aby to dobro przemieniało świat, umacniało wspólnotę Kościoła i nas prowadziło do świętości – podkreślał.

Więcej na stronie GOŚĆ SANDOMIERSKI – źródło- link:  https://sandomierz.gosc.pl/doc/5371992.30-rocznica-przyjecia-sakry-przez-bp-Edwarda-Frankowskiego

Jednocześnie w imieniu wszystkich parafian składamy Księdzu Biskupowi serdeczne Bóg zapłać i życzymy błogosławieństwa i samych łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej.