III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Kazimierza.

We czwartek o  godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów a w piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie uczniów klas szóstych.

W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. dla  osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami i opiekunami.

W sobotę o godz. 19.00 do salki na plebani zapraszamy na katechezę uzupełniającą skierowaną  do młodzieży.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul Szkolnej 2 i Kościuszki 13 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 3 i ul. Korczaka.

3. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym PALMA WIELKANOCNA! Regulamin dostępny TUTAJ

Istotą konkursu jest ręczne wykonywanie palmy wielkanocnej za pomocą dowolnie wybranej przez siebie techniki. Szczegóły na stronie parafialnej.

4. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

5. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój i za naszą Ojczyznę.

7. W piątek po Mszy św. zapraszamy do salki na plebani wszystkich liderów poszczególnych wspólnot istniejących w parafii również Zelatorów Róż Różańcowych. Są do omówienia ważne sprawy parafialne.

8. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

Panie z Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 8 zł., nabywając je pomagamy osobom biednym.

9. Od 1 marca w kinach można zobaczyć film „Powołany 2”. Głównym bohaterem jest ksiądz, który znajduje ewangeliczny sposób, by inspirować ludzi niekoniecznie przychylnych kościołowi i religii. Oficjalny zwiastun filmu do obejrzenia TUTAJ

10. Wczoraj na murze okalającym kościół zostały zawieszone pozostałe tajemnice różańcowe. Niestety renowacja stacji Drogi Krzyżowej przedłuża się ze względu na to, że wymagają one wcześniejszych reparacji znacznych ubytków zanim będą pomalowane. Dlatego nie zostanie zawieszona w Wielkim Poście.