II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:

  • w niedziele na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.

Dziś  zbiórka do skarbony na pomoc misjonarzom.

Nasi Parafianie adoptowali 16 dzieci z krajów misyjnych. W ten sposób też można pomagać, dziękujemy im za to.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul Szkolnej 1 i Żeromskiego. a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 2 i Kościuszki 13.

3. Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli działające przy parafii pw. św. Floriana organizuje warsztaty „Ciesz się prawdziwą wolnością”. Warsztaty poprowadzi Pan Rafał Porzeziński znany z programu telewizyjnego „ Ocaleni”. Odbędą się 9 marca – początek o godz. 9.30, zakończenie ok 16.00. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 marca pod nr telefonu 509 764 117. Zapraszamy do wzięcia udziału.

4. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

5. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Do skarbony można złożyć  ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach – będzie to już spowiedź przedświąteczna,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych. W I sobotę miesiąca przed Mszą św. różaniec będzie odmawiany przez dzieci przygotowujące się do I komunii

7. „Apeluję, aby wszyscy, którym drogie są losy Rzeczypospolitej, otworzyli serca i umysły na pojednanie; aby szukali możliwości rozwiązania konfliktów targających życiem politycznym poprzez negocjacje, bez odwoływania się do rozwiązań siłowych; aby przywrócono prawdziwy szacunek dla Konstytucji i opartych na niej przepisów prawa.” Przewodniczący KEP prosi wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę i post w intencji naszej Ojczyzny, bo zagraża Jej wielkie niebezpieczeństwo – może większe niż to w latach 80- tych. W naszej świątyni przez cały rok będą sprawowane Msze św. za Ojczyznę zwykle będą w I -e soboty miesiąca. Pierwsza odbędzie się w piątek 1 marca o godz. 7.00. W każdą sobotę jest nocna Adoracja w intencji o pokój i za naszą Ojczyznę. Cały Apel Przewodniczącego KEP zamieszczony jest na stronie parafialnej – kliknij TUTAJ.

8. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Od przyszłej niedzieli Panie z Caritas będą rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 8 zł., nabywając je pomagamy osobom biednym.

9. Rozpoczynamy nowy nabór dla kandydatów na ministrantów. Zbiórka we czwartek o godz. 16.00 w salce parafialnej.