VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas z przeznaczeniem jako pomoc Ukraińcom. Wielki Post to czas szczególny, w którym powinienem się zatrzymać i popatrzeć na swoje życie. Czy zmierzam we właściwym kierunku, czy może potrzebuję pilnego nawrócenia, bo czas jest krótki i nie mogę odkładać tego, co najważniejsze na później.  Bracie, siostro potraktuj głębiej niż zwykle spowiedź, przygotuj się do niej przez rekolekcje i osobistą modlitwę. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół.
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30, Msza św. będzie rozpoczynana  z małym opóźnieniem.
  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post  ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, Internet, komórkę i inne.

W dniach od 17 marca  do 19 marca odbędą  się Rekolekcje Wielkopostne.

Dziś  zbiórka do skarbony na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom z naszej Diecezji.                                      

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 106 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 108 i 110.

3. Od 11 do 17 lutego przeżywamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Wszyscy widzimy jak wielki to problem, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zniewolonych, aby otrzymali łaskę wolności.

4. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

5. Dziś zapraszamy o godz. 16.00 do prowadzenia różańca Neokatechumenat a za tydzień Wspólnotę Krwi Chrystusa.

6. Zapraszamy na cykl katechez skierowanych do młodzieży szkół średnich i dorosłych. Katechezy będą odbywać się w II i IV sobotę miesiąca w salce na plebanii w naszej Parafii o godzinie 19.00. Najbliższa katecheza 24 lutego.

Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się również w tym samym miejscu katechezy przedmałżeńskie dla tych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Będą odbywały się o godzinie 18.00.

7. Poświęcenie książeczek dla uczniów klas III odbędzie się w niedzielę 18 lutego o godz. 10.30.