IV Niedziela Zwykła 28.01.2024r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę św. Jana Bosko,
  • w piątek święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gdyby ktoś nie miał gromnicy można nabyć w zakrystii.

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.  

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej parafii i diecezji.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z V i VI klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII i VIII klatki.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Ks. Łukasz ze swego rejonu  chorych będzie odwiedzał w najbliższy poniedziałek od godz. 9.00.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

5. Dziś zapraszamy o godz. 16.00 do prowadzenia różańca Grupę Modlitewną św. o. Pio. a za tydzień Rycerzy Kolumba.