III Niedziela Zwykła 21.01.2024r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę św. Franciszka Salezego,
  • we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w piątek św. Tymoteusza i Tytusa.

Dziś przeżywamy kolejny już raz  Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019r. Starajmy się w tym dniu bardziej zainteresować Słowem Bożym w naszych rodzinach. Czytajmy przez cały rok w naszych rodzinach Biblię na głos, aby wszyscy słyszeli.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z V i VI klatki.

3. Za tydzień na Mszach świętych do południa będziemy gościć Teatr św. Jana Pawła II z naszej Diecezji na czele z Ks. Zygmuntem Wnukowskim – Dyrektorem i aktorami m.in. w rolę św. s. Faustyny wcieli się najbardziej uduchowiona polska aktorka teatralna i filmowa. Chętnych zapraszamy 20 min. przed Mszami św na Misterium ”Św. Faustyna – Apostołka Bożego Miłosierdzia”, zaś po Mszach św. druga część.

4. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za otwarcie Waszych domów i swoich serc dla Chrystusa, który nawiedził rodziny, by umocnić wiarę i błogosławić na każdy dzień. Jeśli ktoś świadomie nie otworzył drzwi nie może nazywać się osobą wierzącą, będziemy modlić się za te osoby i rodziny o przemianę serc i dar wiary póki nie jest za późno. Zwracamy się do Was Drodzy, którzy regularnie przychodzicie na Eucharystię, abyśmy wspólnie modlili się wzajemnie za siebie. Zapraszamy do wspólnot istniejących w parafii, aby zwiększyć aktywność i przyczynić się do wzrostu wiary, aby ona wpływała na nasze decyzje i wybory życiowe. Każdy z nas ma pewne predyspozycje, zdolności, ofiarujmy je dla innych. Zapraszamy z pomysłami na rozmowy, aby ten nowy rok nie został przez nas przespany, ale maksymalnie wykorzystany dla dobra całej naszej parafii.  Prosimy rodziców , aby troszczyli się całościowo o swoje dzieci, szczególnie zwróćcie drodzy uwagę, aby przekazać dzieciom, młodzieży wiarę, bo w tym względzie nie jest dobrze. Zainteresujcie się  tym, jak dzieci spędzają czas, co robią w domach i poza domem, z kim się spotykają, jakie wartości są im wpajane, ograniczcie czas  korzystania z wszelkich mediów. Zachęcamy do uczęszczania na Mszę św. w dni powszednie, szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do współpracy, aby nasza parafia była żywa i abyśmy w niej wszyscy dobrze się czuli. Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy i za poczęstunki. Dziękujemy ministrantom za pomoc.  Na koniec zachęcamy do odwiedzania Kaplicy Adoracji, tu się rozwiązuje wszelkie problemy a w domu módlmy się wspólnie i czytajmy głośno Pismo Święte. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kapłana  w wyznaczonym czasie prosimy zgłosić chęć przyjęcia w zakrystii lub telefonicznie. Prosimy również rodziny z bloków wojskowych, które są związane z naszą parafią i chciałyby przyjąć kapłana o zgłoszenie.

5. Dziękujemy Róży bł. Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

6. Dziś zapraszamy o godz. 16.00 do prowadzenia różańca Rycerstwo Niepokalanej a za tydzień Grupę Modlitewną św. o. Pio. W piątek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania.