Święto Świętej Rodziny– 31.12.2023r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. jak w każdą niedzielę,
  • we wtorek św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu,
  • w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Osoby z grupy o. Pio po Mszach świętych będą  rozprowadzały poświęcone kadzidełko  i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.

Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli przed Dom Kultury, tam będzie pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus, śpiew kolęd i modlitwy kapłana. Po drodze będziemy śpiewać kolędy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału i jeśli ktoś posiada jakieś stroje np. pasterzy, aniołów i inne można się przebrać w nie w czasie przemarszu Orszaku ulicami naszego miasta.  Z okazji tego Orszaku możemy przynieść artykuły do higieny i czystości od 02  do 7 stycznia do salki na plebanii, które zostaną przekazane dla Domu im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki11 z III i IV klatki.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Wtorek 02 I

Ul. Jana Pawła 34

Ul. Jana Pawła 32 – I i II klatka

Środa 03 I

Ul. Jana Pawła 32 – III i IV klatka, 30

Czwartek 04 I

Ul. Jana Pawła 28 i 26 – I i II klatka

Piątek 05 I

Ul. Kościuszki 4

4. 7 stycznia w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Orkiestrę Dętą z Nowej Dęby a po Mszy będzie krótki koncert kolęd.

W tym samym dniu w naszej parafii przypada Dzień modlitw o powołania i w intencji alumnów WSD w Sandomierzu. W tym dniu Profesorowie i klerycy naszego Seminarium modlą się o powołania z naszej wspólnoty. Na wszystkich Mszach św.  będziemy modlić się w tych intencjach a o godz. 16.00 będzie specjalne nabożeństwo poświęcone powołaniom.

5. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

6. We czwartek 4 stycznia o godz. 19.00 – Duszpasterze Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie zapraszają na koncert kolędowy Olgi Szomańskiej.

7. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów z grupy bł. Wincentego na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 14 stycznia w Krzątce, Msza święta o godz. 14.00, potem spotkanie w Domu Strażaka.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Ks. Łukasz odwiedzi chorych od godz. 15.00.

W I sobotę miesiąca wieczorem  przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. W niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną.