II Niedziela Adwentu 10.12.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Łucji,
  • we czwartek św. Jana od Krzyża.

W dni powszednie roraty codziennie o godz. 6.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa. W czasie rekolekcji, czyli w poniedziałek i wtorek zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 18.00.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe dla wszystkich – program jest w gablocie i na stronie parafialnej – kliknij TUTAJ. Będzie je prowadził Ks. Maciej Skoczeń, który pełni obecnie posługę w Parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy – Zdrój.

Dziś –  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do skarbony na ten cel.

Spowiedź Adwentowa odbędzie się we czwartek  21 grudnia w godzinach od 10 – 12 i od 18.30  – 20.30.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z III i IV klatki.

3. W piątek po Mszy św. – spotkanie dla uczniów klas siódmych.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

5. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych schola będzie sprzedawać stroiki świąteczne zrobione własnoręcznie. Ofiary złożone za nie będą przeznaczone na działalność scholi. Więcej informacji na profilu FB naszych Scholanek – kliknij TUTAJ

6. Ojcowi Paulini zapraszają na Jasnogórskie rekolekcje Eucharystyczne – szczegóły w gablocie.

7. W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włącza się tak jak przed rokiem w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Przy chrzcielnicy znajduje się choinka na której są bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy.  Więcej informacji na stronie parafialnej oraz profilu FB parafii – kliknij TUTAJ. 

8. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów na święta prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedziny będą w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś p. Tadeusz Wilk. Módlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.