I Niedziela Adwentu 03.12.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Mikołaja – jest to jednocześnie II rocznica śmierci Ks. Prałata Mieczysława Wolanina. Rycerze Kolumba w tym dniu zapraszają na spacer modlitewny do kapliczki św. Mikołaja w Lasach Tuszowskich. Wyjazd z pod kościoła o godz. 10.00, do przejścia jest ok. 8 km. Numer telefonu do kontaktu 512288738.

Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego Ks. Mieczysława.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będziemy przeżywać Godzinę łaski z którą są związane szczególne łaski dla tych, którzy przeżyją tę godzinę w łączności z Bogiem.

Od dziś w naszej świątyni są opłatki wigilijne. Ofiary jakie złożymy z tej okazji, będą przeznaczone tradycyjnie na ogrzewanie kościoła.

Są do nabycia  również świece wigilijne w cenie 12 zł.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 10 grudnia. Program znajduje się gablocie i na stronie parafialnej – kliknij TUTAJ.

Od jutra przez cały Adwent w dni powszednie będą Roraty codziennie o godz. 6.30 dla wszystkich. Dzieci otrzymają plansze i z poszczególnych dni obrazki do wklejania a także tradycyjnie wypisujemy postanowienia na serduszkach i codziennie z pośród nich będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będziemy zabierać na jeden dzień do domu.

Za tydzień Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do skarbony na ten cel.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z I i II klatki.

3. W piątek po Mszy św. – spotkanie dla uczniów klas szóstych.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Dziś o godzinie 18.00 w budynku plebani spotkanie Parafian zainteresowanych sprawą wieży na kościele.

7. W tym roku liturgicznym w naszej Diecezji będziemy przeżywać Diecezjalny Rok i Kongres Rodziny pod hasłem: „ Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”. Program tych Uroczystości znajduje się na stronie parafialnej – kliknij TUTAJ i na bieżąco będzie przypominany w ogłoszeniach.