Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowego roku liturgicznego – I Niedziela Adwentu.

Dziś rozpoczyna się Diecezjalny Tydzień Biblijny – zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego  w naszych rodzinach.

Od następnej niedzieli w naszej świątyni będą opłatki wigilijne. Ofiary jakie złożymy z tej okazji, będą przeznaczone tradycyjnie na ogrzewanie kościoła.

Rozpocznie się również Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, będziemy mogli nabyć świece wigilijne w cenie 12 zł.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 10 grudnia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 7 z III i IV klatki.

3. Dzieło Pomocy św. o. Pio organizuje zbiórkę odzieży dla potrzebujących. Zbieramy: kurtki zimowe, bluzy dresowe, polary, koszule flanelowe, spodnie, czapki, rękawiczki, buty zimowe i sportowe, bielizna – wyłącznie nowa! Zbiórka odbędzie się w dniach od 27 do 29 listopada w salce w piwnicy na plebanii.

4. W piątek po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania od klasy szóstej a po adoracji spotkanie dla uczniów klas ósmych.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Prosimy zgłaszać również tych, którzy nie korzystają z comiesięcznej Komunii św. a pragną na święta przystąpić do sakramentów.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

W każdą I sobotę miesiąca różaniec będzie odmawiany przez dzieci przygotowujące się do I komunii św. na przemian z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Dziś o godz. 17.00 w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają zawrzeć w najbliższym czasie sakrament małżeństwa.

8. Trwają konsultacje dotyczące decyzji co do wieży kościoła. Pragniemy zmienić wygląd wieży a jednocześnie zabezpieczyć pokrycie dachu pod wieżą, które jest nieszczelne i w czasie dużych opadów woda przecieka do prezbiterium. Zainteresowanych tą sprawą Parafian zapraszamy w niedzielę 03 grudnia na spotkanie o godzinę 18.00 w budynku plebani.