XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Jana Chryzostoma,
  • we czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża – główna Msza św. o godz. 18.00,
  • w piątek  NMP Bolesnej, 
  • w sobotę św. Męczenników Korneliusza  i Cypriana.

W piątek zapraszamy młodzież z klas  ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów we czwartki o godz. 16.40 a dla ministrantów we czwartki po Mszy św.

W środę 13 września nabożeństwo fatimskie. Procesja wokół kościoła i modlitwa różańcowa.

Za tydzień o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. pielgrzymkowa a później spotkanie Grupy bł. Wincentego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ulicami naszego miasta w ważnych intencjach bieżących.

2. Starosta Tarnobrzeski wraz Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie zapraszają na Uroczystość obchodów 70-lecia Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, która rozpocznie się w piątek 15 września Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie. Dalsza część uroczystości odbędzie się SOK-u.

3. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święte na Szczycie Jasnogórskim, 24.09.2023 r. o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2023/2024. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.

4. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z I, II i III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 1 z IV i V klatki.

6. Dnia 16 września organizowana jest III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Początek o godz. 9.00.