XVII Niedziela zwykła 30.07.2023r.

1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel:511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Ignacego z Loyoli,
  • we wtorek Alfonsa Marii Liguoriego,
  • w piątek św. Jana Marii Vianneya.

3. We wtorek w Lizbonie rozpoczynają się 37 ŚDM. Będą trwały do 6 sierpnia. Na zakończenie nasza Diecezja będzie się łączyła duchowo z Lizboną w czasie spotkania młodzieży w Zawichoście. Nasza parafia będzie reprezentowana przez kilka osób z młodzieży.

4. Dziś zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę po Mszy św. o godz. 14.00 w salce na plebanii. Pielgrzymka wyrusza 4 sierpnia ze Stalowej Woli.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego w dniu 9 sierpnia. Po zakończeniu wjazd na Jasną Górę na Apel. Wyjazd 9 sierpnia o godz. 5.30 z parkingu przy kościele MBKP w Nowej Dębie. Powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy 30 lipca po Mszy św. o godz. 14. Koszt 100zł.

5. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia Wiernych.

6. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji w czasie różańca przed Mszą św. i o godz. 20.30. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z III i IV klatki.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

Zapraszamy wszystkich chętnych w każdy I piątek miesiąca na Drogę Krzyżową z Majdanu Królewskiego do Ostrów Tuszowskich. Do przejścia 16 km. Początek o godz. 18.00 – Msza św. Samochód można zostawić pod kościołem w Majdanie a po skończonej modlitwie autokar przywiezie do Majdanu Królewskiego.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Dożynki Diecezjalne odbędą się 15 sierpnia w Raniżowie, Gminne 20 sierpnia w Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie i nasze parafialne 27 sierpnia o godz. 12.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych Uroczystościach.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Bożena Karolewska. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.