XIII Niedziela zwykła 02.07.2023r.

1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel:511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Tomasza Apostoła,
  • we czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • w sobotę św. Jana z Dukli.

3. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem : „ Matko Kościoła – prowadź”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu. Więcej informacji TUTAJ

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 30 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać na stronie naszej parafii lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Dla naszej Parafii jest to dzień 9 sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

6. Zapraszamy wszystkich chętnych w każdy I piątek miesiąca na Drogę Krzyżową z Majdanu Królewskiego do Ostrów Tuszowskich. Do przejścia 16 km. Początek o godz. 18.00. Samochód można zostawić pod kościołem w Majdanie a po skończonej modlitwie autokar przywiezie do Majdanu Królewskiego.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z III i IV klatki.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Kazimiera Flis. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.