XII Niedziela zwykła 25.06.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Ireneusza,
  • we czwartek Uroczystość Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 – taca na stolicę Apostolską. W tym dniu świętujemy imieniny naszych wikariuszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców kandydatów do bierzmowania a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z I i II klatki.

3. Kościół jest miejscem świętym dlatego przypominamy o godnym stroju zarówno u mężczyzn jak u kobiet. W ten sposób wyrażamy naszą miłość do Boga i bliźniego.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

5. W imieniu adoptowanych dzieci z Kamerunu składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w dzieło “Adopcji Serca” na odległość i zadeklarowali pomoc. Wsparciem duchowym i materialnym objęto 10 dzieci co łącznie daje nam już 12 dzieci adoptowanych przez naszych parafian. Warto zaznaczyć, że takim gestem miłosierdzia umożliwiamy tym dzieciom normalne funkcjonowanie, łącznie z ratowaniem ich życia. Jeśli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w “Adopcję Serca” można to nadal uczynić kontaktując się z Rycerzami Św. Jana Pawła II, którzy koordynują to dzieło miłosierdzia w naszej parafii.

6. Bóg zapłać ze złożone ofiary na renowację stacji Drogi Krzyżowej i Tajemnic Różańcowych osobom indywidualnym i Różom Różańcowym. W lipcu rozpoczną się prace przy remoncie schodów zewnętrznych przy kościele. W zależności od możliwości finansowych będziemy chcieli etapami wyremontować Dom Katechetyczny, aby nie niszczał dalej ale służył różnym inicjatywom podejmowanym w naszej Parafii a także dzieciom i młodzieży.

7. Decyzją Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z naszej Parafii odchodzi Ks. Paweł a na Jego miejsce przychodzi Ks. Łukasz Maliński. Ks. Pawła pożegnamy w dniu imienin 29 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 a Ks. Łukasza powitamy jako wspólnota parafialna w niedzielę 02 lipca na Mszy św. o godz. 12.00.

8. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Prosimy rodziny chorych, których odwiedzał Ks. Paweł o potwierdzenie adresów w zakrystii.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Zapowiedzi przedślubne: Ziober Łukasz i Ziober Agnieszka z d. Pastuła z Parafii naszej i Trela Wojciech i Niedzielska Katarzyna z Parafii naszej – zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.