XI Niedziela zwykła 18.06.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w środę św. Alojzego Gonzagi,

w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym dniu o godzinie 12.00 uczniowie klas ósmych z naszej parafii przyjmą z rąk Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w modlitwie. Od niedzieli do wtorku w ramach przygotowań młodzież przeżyje trzy nabożeństwa – dziś o godz. 16.00 i jutro i  we wtorek po Mszy św.

Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin odbędzie się w piątek o godz. 16.30.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania.

3. W najbliższy piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00, prosimy dzieci i młodzież, aby przystąpili z tej racji do spowiedzi, codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Dziś w naszej parafii po każdej Mszy Św. Rycerze Św. Jana Pawła II promują dzieło “Adopcji Serca”. “Adopcja Serca” polega na wsparciu duchowym i materialnym dzieci z ubogich regionów świata, które przebywają pod opieką zgromadzeń zakonnych np. w Kamerunie, Ugandzie, Wyspach Zielonego Przylądka. W wielu przypadkach wsparcie takie wiąże się po prostu z uratowaniem życia tych dzieci. Pomagamy konkretnemu dziecku bo otrzymujemy jego imię, nazwisko oraz zdjęcie, jak też możemy prowadzić korespondencję. W naszej parafii już dwoje dzieci jest objętych taką adopcją. Szczególnie zachęcamy wspólnoty działające przy parafii bo dziecko może adoptować kilka osób. Warto zainteresować się tym dziełem. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać więcej informacji u rycerzy po zakończeniu Mszy Św.