X Niedziela zwykła 11.06.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Antoniego – pamiętamy w modlitwach o naszym Panu kościelnym,
  • w środę Bł. Michała Kozala,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post,
  • w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie  do czwartku po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś zapraszamy na godzinę 16.30. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci  do sypania kwiatów dla Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała  i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. procesja Eucharystyczna a później w kościele dodatkowy różaniec.

Dziś po Mszy o godz. 17.00 procesja modlitewna ulicami naszego miasta, zapraszamy wszystkich chętnych.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej parafii kapłanów z rocznika święceń 2013, którzy będą obchodzić 10 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Do nich należą nasi wikariusze : Ks. Paweł i Ks. Piotr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilatów.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III i IV klatki.

3. Planowana na 1-2 lipca pielgrzymka parafialna do Legnicy nie odbędzie się z przyczyny małego zainteresowania.

4. W środę po Mszy św. spotkanie uczniów klas ósmych wraz z rodzicami a w piątek uczniów klas szóstych i siódmych.

5. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp  jest bezpłatny. Zapisy w zakrystii.

6. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Robert Bździkot i Zuzanna Wołosz, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.30. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.