V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. W niedzielę 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Marsz Papieski. Główny cel, to obrona Dobrego imienia Naszego Największego Rodaka i zamanifestowanie, że Słowo, które nam głosił jest nam bliskie i chcemy je realizować w naszym codziennym życiu. W Marszu udamy się pod Kościół Podwyższenia Krzyża, gdzie przy pomniku św. Jana Pawła II odbędzie się modlitwa, rozważanie i wspólne odśpiewanie pieśni „ Barka”. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy pragną uczcić Wielkiego Świętego. Można zabrać ze sobą flagi papieskie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej numery nieparzyste i Ogrodowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kolejowej numery parzyste.

3. Dziękujemy Róży bł. Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

4. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.

5. Panie z Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 8 zł., nabywając je pomagamy osobom biednym.

6. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i osobistych.

Chorych odwiedzimy we wtorek 4 kwietnia,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. W najbliższy piątek po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Diecezjalny Duszpasterz Osób Żyjących w Związkach Niesakramentalnych, zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych (jak również tych, którzy żyją w separacji i rozwiedzionych, którzy nie zawarli nowego związku) na Wielkopostny Dzień Skupienia,  w dniu 1 kwietnia 2023 roku do Instytutu Teologicznego w Sandomierzu ul Mariacka 9 na godzinę 9.30.

10. Księża Dziekani zebrani w Sandomierzu wraz z Biskupem Ordynariuszem Krzysztofem Nitkiewiczem i jego współpracownikami z Kurii Diecezjalnej, zapraszają Lud Boży Diecezji Sandomierskiej do upamiętnienia 18. rocznicy odejścia do Domu Ojca, Papieża św. Jana Pawła II. W niedzielę 2 kwietnia, zgromadźmy się w naszych świątyniach i przy pomnikach wielkiego Papieża Polaka w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Bądźmy razem, aby wyrazić naszą wdzięczność św. Janowi Pawłowi II za Jego świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił i umocnił Kościół, otwierając jednocześnie naszej Ojczyźnie drogę do wolności.

11. Dnia 2 kwietnia w Sandomierzu pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się obchody Niedzieli Palmowej. Początek na Rynku Starego Miasta. O godz. 10 poświęcenie palm, a następnie procesja do Bazyliki Katedralnej na Mszę św. o godz. 10.30. Zachęcamy do udziału.