IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro Uroczystość św. Józefa przeniesiona z dzisiaj – Msze św. o 7.00 i 18.00,
  • w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. Wyrazem takiej troski jest m.in. podjęcie Duchowej Adopcji dziecka Poczętego, czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. Deklaracje Duchowej Adopcji i gazetki związane z tą sprawą znajdują się na stoliku.

Diecezjalne obchody tego dnia odbędą się w sandomierskiej katedrze. O godz. 10.30 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa.

Ponadto, o godz. 9.00 w Sali papieskiej Instytutu Teologicznego w Sandomierzu wygłoszona zostanie prelekcja pt.: „Obrona życia w nauczaniu św. Jana Pawła II” (dr Bożena Bassa – Instytut Studiów nad Rodziną im. Abp. Kazimierza Majdańskiego).

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Bocznej i Kilińskiego a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kolejowa nieparzyste i Ogrodowa.

3. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

4. Spotkanie dla uczniów klas ósmych w piątek po Mszy św.

5. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i broszurki o bł. Wincentym Kadłubku z racji na Jubileusz 800-lecia Jego śmierci.

Od dziś przez kolejne niedziele Panie z Caritas będą  rozprowadzały baranki wielkanocne w cenie 8 zł., nabywając je pomagamy osobom biednym.

Do skarbony można złożyć  ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego

6. Katechezy przedmałżeńskie są prowadzone w niedziele Wielkiego Postu w naszej Parafii o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Bóg zapłać wszystkim za pomoc duchową poprzez modlitwę i pomoc materialną przez składanie ofiar na tacę również na tacę tzw. gospodarczą w 2 niedzielę miesiąca, indywidualnie i na konto.

8. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 24 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w naszej świątyni i następnie wyjście na trasę. Więcej TUTAJ.

Pielgrzymka Trzeźwości do Sulisławic odbędzie się 25-26 marca. Zainteresowanych odsyłamy na stronę parafialną.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Stanisław Sobiło i Michał Trela. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.