I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023r.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:

  • w niedziele  na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie. W piątek przeżywamy  w liturgii święto św. Kazimierza Królewicza.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na pomoc misjonarzom.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Olchowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Słonecznej.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

5. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będzie prowadziła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w pierwszy piątek zapraszamy tę młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Parafialna Rada Duszpasterska a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Koło Przyjaciół WSD.

6. Dziś rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 24 marca – do przejścia będzie 41 i 43 km. Rozpoczniemy Mszą św. w naszej świątyni o godz. 18.00. Jeśli ktoś chce pakiet to prosimy zgłosić to na stronie EDK ogólnopolskiej. Więcej informacji TUTAJ.

8. SOK w Nowej Dębie zaprasza 02 marca we czwartek na godz. 18.00 na koncert słowno – muzyczny z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstęp wolny.

9. ARiMR z Podkarpacką Izbą Rolniczą serdecznie zapraszają wszystkich rolników Gminy Nowa Dęba na szkolenie w poniedziałek 27 lutego o godz. 9.00 w Wiejskim Domu Kultury w Chmielowie. Na spotkaniu będą poruszane tematy związane ze zmianami w przepisach o płatnościach bezpośrednich i inne.