IV Niedziela Adwentu 18.12.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w sobotę przeżywamy kolejną wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu.
  • w niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca  przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia,   pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek Msze św. z nauką dla wszystkich o godz. 6.30 i 18.00 a o godz. 9.00 dla chorych. Spotkanie dla młodzieży dziś po Mszy św. o godz. 17.00 a dla rodziców w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

Słowo Boże głosi w tym roku głosi Ks. Leszek Domagała – Proboszcz Parafii w Czerwonej w Diecezji Radomskiej.

We czwartek 22 XII od godziny 9.00 odwiedzimy chorych w domach, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych osób.

W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zostanie przyniesione Światło Betlejemskie przez Harcerzy z Miasta i Gminy Nowa Dęba. Będzie można zabrać sobie do domu wtedy lub w wigilię będzie dostępne w Kaplicy Adoracji.

Spowiedź odbędzie się we wtorek 20 XII w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Wojska Polskiego.

4. Przy chrzcielnicy znajdują się poświęcone opłatki, które zanieśmy do naszych domów, aby w wigilię połamać się i złożyć sobie życzenia. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty.

Panie z Parafialnego Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 12 zł.

5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i ich rodziców, chodzi głownie o omówienie tegorocznej kolędy a w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w salce na plebanii dla uczniów klas VIII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

7. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

8. Papież Franciszek wzywa nas, aby w tym roku prezenty pod choinkę były skromniejsze i na stole świątecznym było skromniej a zaoszczędzone środki przekazać potrzebującym. W naszej świątyni od 1 stycznia do 8, będziemy przy żłóbku betlejemskim zbierać dary tj. konserwy mięsne, rybne, pasztety itp. produkty, które zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie.

9. Dziś 18 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną w celu omówienia ważnych spraw.