Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla 20.11.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro Ofiarowania NMP,
  • we wtorek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i organistów, będziemy modlić się za Pana Wojciecha wypraszając potrzebne łaski,
  • we czwartek św. Męczenników Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę – początek roku liturgicznego – I niedziela adwentu. Zapraszamy w dni powszednie  na roraty, które będą o godz. 6.30 dla dorosłych. Dla dzieci  i młodzieży roraty będą  o godz. 18.00. W czasie rorat z pośród serduszek na których będą wypisane postanowienia adwentowe, będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu  na jeden dzień.

Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Dziś w naszej diecezji rozpoczyna się XXVIII Tydzień Biblijny pod hasłem – ”Posłani z darem pokoju – ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Starajmy się ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kilińskiego od nr 19 do końca a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szpitalnej.

3. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. s. Faustyny.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania w salce na plebani a w kościele spotkanie rodziców dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniu 26 listopada w sobotę. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 10 grudnia na czuwanie nocne.

Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

6. Ostatnio pojawiły się w Mediach ataki na osobę św. Jana Pawła II jakoby nic nie zrobił w sprawie osób pokrzywdzonych na tle seksualnym, wyjaśnienia na ten temat są zawarte w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski na stronie KEP – kliknij TUTAJ lub na naszej stronie parafialnej kliknij TUTAJ.