Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • w środę św. Jadwigi Królowej,
  • we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej,
  • w sobotę św. Barnaby.

Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli   u spowiedzi wielkanocnej do skorzystania w tym tygodniu przed Mszami świętymi.

7 czerwca będziemy obchodzić 65 rocznicę powstania naszej Parafii. Z tej racji o godzinie 18.00 we wtorek zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar naszej wspólnoty i za wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców byłych i obecnych, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla żywych a dla zmarłych o dar życia wiecznego w niebie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Sandomierzu zaprasza wszystkich chętnych do pogłębiania swoich umiejętności muzycznych w nowym roku akademickim2022/2023. Szczegóły w gablocie i na stronie Instytutu Teologicznego.

5. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary na tacę i na konto. Dzięki temu realizujemy prace w kościele i na zewnątrz dla dobra naszej wspólnoty.

6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje letnie w Rabce Zdroju w dniach 3-9 lipca 2022 r. Zapraszamy małżeństwa, rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie w gablocie. W najbliższą sobotę o godz. 9.30 odbędzie się Dzień Skupienia dla tego Ruchu w naszej świątyni.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Czesław Zdeb. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.