Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek święto Nawiedzenia NMP,
  • w środę św. Justyna,
  • we czwartek bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy,
  • w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. 

W pierwszą niedzielę czerwca Święto Dziękczynienia – zbiórka do skarbony na Świątynię Opatrzności Bożej.                   

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom z ul. Kościuszki 4 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z I i II klatki.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. 11 czerwca odbędzie się w Radomyślu Diecezjalne Spotkanie Młodych. Organizujemy wyjazd z naszej Parafii – zapisy w zakrystii i u księży uczących w szkołach.

5. Dziś o godz. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny chóru i scholi z Tarnowskiej Woli. Dobrowolne ofiary złożone w czasie tego koncertu będą przeznaczone dla chorej Oliwi Kret.

6. Zachęcamy do obejrzenia w kinach filmów” Nakręcony tata” to zabawna i mądra komedia o ojcu, który próbuje coś zmienić w swoim życiu, o rodzinie, które odbudowuje relacje i „ Żywy” o największej tajemnicy wiary, czyli o Eucharystii – prawdziwe historie osób.

7. Rozpoczyna się rekrutacja do szkół . Zachęcamy młodzież, aby kontynuowała naukę w Nowej Dębie.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 zapraszają wszystkich chętnych do Liceum Ogólnokształcącego na stronie tej uczelni. Również Zespół Szkół nr 2 zaprasza chętnych do kształcenia się w tej szkole w Technikum, w Szkole Branżowej, w Liceum. Więcej informacji na stronie internetowej tej szkoły. Szkoła posiada też ofertę edukacyjną dla dorosłych. Poza Naszym miastem Zaprasza Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Szczegóły na stronie tej szkoły.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Od środy prosimy do odmawianie różańca Różę Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.