Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek św. Jana Apostoła,
  • we wtorek święto Młodzianków Męczenników,
  • w piątek – ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym żegnamy stary rok dziękując Bogu za łaski otrzymane a jednocześnie przepraszając Go za popełnione grzechy. Dlatego po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne zakończone błogosławieństwem. W tym dniu będzie również roczne sprawozdanie ze spraw duszpasterskich i materialnych. Kto chciałby powitać Nowy Rok w Kaplicy Adoracji, to będzie można, Kaplica będzie otwarta do 24.00 – zapraszamy.

W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Jest to pierwsza sobota miesiąca dlatego po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja mężczyzn z różańcem w ręku, będziemy modlić się za Ojczyznę i w innych intencjach – zapraszamy wszystkich do dania świadectwa wiary na początku Nowego Roku. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

Chorych odwiedzimy wyjątkowo w 2 sobotę miesiąca.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I klatki a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z II klatki.

Bóg zapłać Ks. Pawłowi , scholi, ministrantom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zrobić w naszej świątyni dekorację Bożonarodzeniową.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Wizyta Duszpasterska w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią będzie odbywała się tak jak w ubiegłym w kościele. W poszczególne dni tygodnia zapraszamy Parafian z wyznaczonych ulic i bloków według porządku, który jest zamieszczony na stronie parafialnej i w gablocie. Jeśli ktoś nie może być w wyznaczonym terminie zapraszamy na inny dzień.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców danego rejonu, którzy są w danym dniu zaproszeni do kościoła, następnie będzie krótkie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, które obejmie również tych, którzy nie będą mogli przybyć z ważnych przyczyn. Przynosimy ze sobą wodę w butelce lub w słoiku, która zostanie poświęcona specjalnym formularzem, aby była egzorcyzmowana. Zabierzemy ją do domu aby  pokropić nasze domy i mieszkania. Wychodząc ze świątyni otrzymamy specjalny folderek, w którym znajduje się modlitwa kolędowa do przeprowadzenia w domu   po powrocie z kościoła.

5. Kalendarz Parafialny jest w druku i będzie możliwość zabrania do domu od 1 stycznia. Możemy z tej okazji złożyć do skarbony za prasę katolicką dobrowolną ofiarę.

6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

  • 27 grudnia (poniedziałek) – Szkolna 1,2,3, Żeromskiego
  • 28 grudnia –  Jana Pawła II 34,36
  • 29 grudnia – Jana Pawła II 30,32
  • 30 grudnia – Jana Pawła II 26,28
  • kolejne terminy w “Planie wizyty”

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Janusz Bus, Zdzisława Fraszczyk i Wojciech Hałoń. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.