PODSUMOWANIE 2021 ROKU

Zakończenie roku 2021-12-31

 1. Ochrzczonych – 28 dzieci
 2. Sakrament małżeństwa – 6 par
 3. Zmarłych – 40 osób
 4. Chorzy – 45 osób
 5. I Komunia św. – 42 dzieci
 6. Bierzmowanych – 34 osób

7. Przy okazji kończącego się roku składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim moim współpracownikom : Ks. Robertowi i Ks. Pawłowi, Panu Antoniemu (Kościelnemu) i Panu Wojciechowi (Organiście). W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją co to znaczy troszczyć się o potrzeby parafii,  w której żyjemy. Dziękuję za współpracę i życzliwość wielu Parafian, którzy bezinteresownie pomagają w różnych sprawach wykorzystując swoje talenty  i umiejętności dla dobra całej naszej wspólnoty. Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary na tacę i indywidualnie a także bezpośrednio na konto parafialne,  dziękuję za ofiary na organy i na kolędę, dzięki temu parafia funkcjonuje prawidłowo i mogą być wykonywane różne prace potrzebne naszej wspólnocie.

Dziękuję tym, którzy  należą do wspólnot parafialnych i proszę innych do zaangażowania się na różnych płaszczyznach życia parafialnego. Dziękuję tym, którzy przez cały rok sprzątali i dekorowali świątynię, pracowali przy kościele, i w inny sposób włączali się w życie parafii. Liczę na dalszą współpracę i wzięcie odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za prowadzenie strony parafialnej z czego mogą korzystać Parafianie.

Mamy świadomość, że ważniejsze są sprawy duszpasterskie, aby parafia żyła i się rozwijała, dlatego będziemy kontynuować działania zmierzające do rozwoju duchowego naszej wspólnoty. Będziemy kontynuować jeśli pozwolą przepisy sanitarne spotkania  z rodzicami dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, katechezy dla narzeczonych, rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone, Lectio Divina dla wszystkich. Dołóżmy starań, aby bardziej zaangażować się w te wspólnoty,  a na pewno parafia będzie żywa  i jednocześnie wpłynie to pozytywnie na jakość naszego życia.

W każdą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na  różaniec, w dni powszednie różaniec przed Mszą św. prowadzony przez Róże Różańcowe, o godz. 20.30 różaniec prowadzony w kaplicy Adoracji. Zakończyła się w tym roku  peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w naszych rodzinach, dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili Maryję do swoich domów, niech Ona wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin. Trwa nieustana Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji, dziękujemy wszystkim, którzy dbają o to, żeby Jezus nie był sam. W każdy I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. W I Sobotę miesiąca po Mszy rannej różaniec męski ulicami naszego miasta a wieczorem Nabożeństwo I Sobót Miesiąca.  Zachęcamy, by włączyć się w te działania a na pewno zobaczymy owoce naszej modlitwy.

8. W tym roku zostały wykonane prace :

 • wymiana okien w piwnicach kościoła
 • renowacja nagłośnienia wewnątrz kościoła i na zewnątrz
 • renowacja i instalacja organ

9. Zamierzenia na nowy rok :

 • zagospodarowanie terenu przy kościele w drzewa i krzewy
 • odwodnienie kościoła

Z pomocą Pana Boga i wiernych naszej parafii jest możliwe, że te zamierzenia zrealizujemy.

Na Nowy Rok Wasi Duszpasterze składają Wam najpiękniejsze życzenia. Niech Bóg pomnaża Waszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech was obdarza pokojem, radością i mądrością w dokonywaniu właściwych wyborów. Wasze serca niech będą wolne od lęku przed różnymi niebezpieczeństwami. Bóg jest naszym najlepszym Ojcem i wie czego nam potrzeba. My oddajmy Mu cześć i chwalę.  Niech Maryja  Nasza Królowa prowadzi Was do Jezusa , który jest obecny w Eucharystii na Mszy św. i w Kaplicy Adoracji.

Szczęść Boże w Nowym Roku 2022 !