XXI Niedziela zwykła 22.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Bartłomieja,
  • w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • w piątek św. Moniki,
  • w sobotę św. Augustyna.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Podgórze a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Sienkiewicza – numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziś dożynki gminne w Jadachach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 a później dalszy program aż do wieczora. W naszej wspólnocie dożynki parafialne będziemy przeżywać w następną niedzielę 29 sierpnia o godz. 12.00.

6. W ramach inauguracji Roku Formacyjnego Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje dwudniową pielgrzymkę do Zuzeli – miejsca urodzenia Kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 18-19 września. Nocleg planowany jest w Górze Kalwarii i zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium. Szczegóły będą w następną niedzielę ale chcemy wiedzieć wcześniej ile osób jest chętnych bo rezerwacja miejsc noclegowych. Oczywiście jest to pielgrzymka parafialna może jechać każdy, kto chce.

7. Kustosz Sanktuarium na Świętym Krzyżu i Biskup Sandomierski zapraszają pielgrzymów na coroczny odpust ku czci Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Uroczysta suma odpustowa 14 września o godz. 12.00. Szczegółowy program całego tygodnia w gablocie i na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/08/22/program-odpustu-na-swietym-krzyzu/.
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach również zaprasza na Odpustową Oktawę Maryjną w dniach 7-15 września. Uroczysta Msza św. odpustowa 8 września o godz. 12.30.

8. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani będą odbywały się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, co mają problem.