VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00, 16.00 i o 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas. Wielki Post to czas zatrzymania się i zastanowienia na jakiej drodze jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie mam z Nim relacje. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół.
  • W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00, w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30, dlatego Msza św. będzie rozpoczynana z małym opóźnieniem. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
  • W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, internet, komórkę i inne. W dniach od 21 marca do 25 marca odbędzie się renowacja Misji Parafialnych.
  • Dziś zbiórka do skarbony Fundusz Pomocy chorym kapłanom naszej diecezji.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z III i IV klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 12 z V i VI klatki.

3. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w każdy piątek o godz. 20 w kaplicy Adoracji będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy można łączyć się duchowo w naszych domach.

6. Pokuta Rodzin Niniwa 2021 rozpocznie się w Środę Popielcową, 17 lutego, a zakończy w Wielką Sobotę, 3 kwietnia.
W tym czasie jesteśmy zachęcani do codziennej modlitwy rodzinnej choć jednym dziesiątkiem Różańca Świętego, a także spełniania dobrych uczynków oraz podejmowania drobnych aktów pokutnych. W ten sposób przez 40 dni rodzina pokutuje za grzechy, które miały w niej miejsce. Organizatorem i pomysłodawcą tej wielkopostnej inicjatywy jest ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel i opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi. – Pokuta rodzin jest dzisiaj bardzo ważna. Widzimy, że w obecnej sytuacji, w  rzeczywistości pandemii, wiele rodzin przeżywa wielki kryzys na różnych płaszczyznach. Strach, niepewność powodują napięcia w relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi – podkreśla ks. Dominik Chmielewski. – Stąd zachęcamy, zapraszamy z całego serca do podejmowania pokuty rodzinnej, ma ona służyć scaleniu i ocaleniu rodzin. Ofiarujmy naszą pokutę Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi – apeluje.

7. Kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w naszej Parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w salce na plebanii. W związku z obecną sytuacją pandemii, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (www.diecezjasandomierska.pl) do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.