IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek przeżywamy kolejną wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu.
  • w piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca  przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia,   pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę,
  • w sobotę święto św. Szczepana, drugi dzień świąteczny –  Msze św. jak w każdą niedzielę – taca z tego dnia przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków.

2. Trwa w naszej wspólnocie peregrynacja Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi, w tym czasie Matka Boża odwiedza rodziny w blokach na ul. Jana  Pawła II. Następnie obraz zostanie przekazany na ul. Konopnicką i boczne odchodzące od niej a później kolejne ulice  z lewej  i prawej strony ul. Ks. Łagockiego. Przeżywajmy czas nawiedzenia jako dzień skupienia dla rodziny. Odłóżmy inne sprawy na później a w tym dniu jako rodzina czy osoba samotna spędźmy czas z Matką Bożą na modlitwie. Jeśli mamy możliwość skorzystajmy najpierw z sakramentu spowiedzi i Komunii św. Dbajmy o dołączoną teczkę, aby mogła służyć następnym rodzinom. Zawsze  w teczce będzie dołączona lista z kolejnością nawiedzenia.

3. Do czwartku – Msza św. roratnia o godz.6.30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Gdyby ktoś pragnął skorzystać ze spowiedzi, to zapraszamy codziennie  na roratach i od 17.30 przed Mszą wieczorną.

4. Przy chrzcielnicy są opłatki, ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 10 z I klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 10 z II klatki.

Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na zbliżającą się uroczystość.

Przede wszystkim za zrobienie szopki i całej dekoracji świątecznej, za ubranie choinek, za poświęcony czas. Niech Bóg Wam wynagrodzi obfitymi łaskami. Jeśli ktoś pragnie się włączyć w dekorację świąteczną to prosimy do wtorku przynieść ok. 20 gwiazd betlejemskich.

6. Kuria Diecezjalna i Caritas Diecezjalna zachęcają do włączenia się w akcję pomocy świątecznej dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczych z terenu naszej diecezji.

Jeśli ktoś pragnie się włączyć, to prosimy do 21 grudnia do Mszy św. wieczornej przynieść zakupione nowe rzeczy : kołdry, poduszki, koce, pościel czapki, skarpetki, rękawiczki i złożyć pod drzwiami  na plebanii.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej  z Lourdes.