III Niedziela Adwentu 13.12.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:jutro św. Jana od Krzyża.

2. Diecezja Sandomierska wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym wiernych, którzy z racji na stan epidemii pozostają w domach, zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych dla dzieci młodzieży i dorosłych prowadzonych on-line.

Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku. Szczegóły na stronie parafialnej i w gablocie.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.6.30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. Przy chrzcielnicy są opłatki, ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z IV klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 10 z I klatki.

6. Z dekretu Penitencjarni Apostolskiej : Udziela się daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

Dziś upływa 150 lat, od kiedy Dekretem „Quemadmodum Deus” Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa, Jego Świątobliwość Papież Franciszek postanowił, że od dnia dzisiejszego aż do dnia 8 grudnia 2021, dnia rocznicy ogłoszenia owego Dekretu oraz dnia poświęconego Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i Oblubienicy najczystszego Józefa, będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.

A zatem niech wszyscy wierni, poprzez modlitwy i dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu, starają się uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach, które dręczą współczesny świat.”

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

8. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży włącza się w zbiórkę dla Domu Dziecka w Stalowej Woli. Zbierane są artykuły spożywcze długoterminowe, środki czystości, artykuły szkolne. Dary prosimy składać do kosza koło chrzcielnicy do 13 grudnia. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i złożyli już swoje dary. Dziś ostatni dzień składania darów.

10. Spowiedź adwentowa ze względu na przepisy sanitarne odbędzie się tylko do południa w sobotę od godz. 9.00 do 12.00. Zapraszamy w ten dzień tych, którzy nie mogą wcześniej na tygodniu. Codziennie możliwość spowiedzi od godz. 17.00 i na roratach.