XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Jana Kantego,
  • we czwartek święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego i taca przeznaczona będzie na Misje.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z I klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 7 z II klatki.

3. Ze względu na nowe restrykcje sanitarne zostają zawieszone spotkania wspólnot, również kursu komputerowego i Szkółki Szachowej. Mamy nadzieję, że nie potrwa to długo. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy w kościele i w domu o ustanie pandemii. Jedyna drogą, aby pozbyć się lęku to zawierzyć wszystko Bogu Żywemu i pojednać się z Bogiem najlepiej spowiedź z całego życia jeśli ktoś jeszcze nie praktykował.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Wspólnota Intronizacji NSJ zaprasza wszystkich chętnych do Adoracji Najświętszego Sakramentu od dziś od godziny 18.00 do jutra do 17.30 w kaplicy Adoracji. Lista na godziny nocne jest na stoliku.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka przy relikwiach. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Paweł Borowiec i Marcin Kozdęba. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.