Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła,
  • w środę wypada dzień poświęcony Cudownemu Medalikowi. Wielu już posiada ten medalik i modli się do Matki Bożej. Maryja obiecuje szczególne łaski tym, którzy będą godnie nosić Go przy sobie i codziennie odmówią modlitwę, która jest na Nim umieszczona – O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta…..
  • W przyszłą niedzielę – początek roku liturgicznego – I niedziela adwentu. Zapraszamy w dni powszednie na roraty, które będą o godz. 6.30. Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami i będą szły w procesji na wejście a następnie będą trzymały je zapalone do Chwała na wysokości Bogu. W czasie rorat z pośród serduszek na których będą wypisane postanowienia adwentowe, będą losowane figurki Matki Bożej, które będzie można zabrać do domu na jeden dzień.
  • Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  • Od dziś w naszej diecezji rozpoczyna się XXV Tydzień Biblijny pod hasłem – ”W mocy Bożego Ducha”. Starajmy się ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z IV klatki.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i nowe egzemplarze „ Dobrej Nowiny”.

4. Dziękujemy Róży Zwiastowania NMP za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Wspomożenia wiernych.

5. Zapraszamy na spotkania:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • środę ministranci o godz. 17.15 lektorzy a po Mszy św. pozostali,
  • w czwartek po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ,
  • w sobotę o godz. 10.00 schola, o 11.00 KSM.
  • Dziś spotkanie osób, które całkowicie oddały się Matce Bożej.

6. Dnia 1 grudnia br. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury się w Stalowej Woli zostanie ponownie wykonanie Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie Drzewa”. Oratorium przybliża dzieje męczeństwa mieszkańców Sandomierza i ojców dominikanów, którzy zginęli podczas najazdu tatarów w 1260 r. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

7. Młodzieżowy Chór Oazowy Diecezji Sandomierskiej zaprasza na Wieczór Uwielbienia dziś o godz. 18.00 do kościoła w Majdanie Królewskim.

8. Dziękujemy młodzieży z KSM i wszystkim, którzy się włączyli w akcję „Polak z sercem” składając żywność, która zostanie przekazana Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie.

9. Tak jak słyszeliśmy w piśmie Ks Biskupa do wiernych 1 grudnia rozpocznie się w naszej Diecezji Kongres Eucharystyczny. W naszej wspólnocie chcemy ten czas zaznaczyć m.in. peregrynacją Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Każda rodzina czy też osoby samotne będą mogły na 24 godziny zabrać obraz i modlić się przygotowanymi modlitwami. Będzie to również czas przygotowania się do misji parafialnych. Szczegóły będą podane w następną niedzielę.

10. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od 7.30 do 20.00 i w niedziele od 13.00 do 20.00. Traktujmy tę kaplicę jak własny dom. Prosimy osoby, które przychodzą, aby jeśli jest taka potrzeba zapalały sobie światło a gdy wychodzą i nie ma nikogo prosimy gasić. Prosimy zamykać też drzwi, aby było cieplej, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy dogrzewać. Przy okazji przygotowywania kaplicy został pomalowany korytarz i zakrystia.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Karol Sudoł.
Módlmy się w Jego intencji – wieczny odpoczynek racz Mu
dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.