XXXIII Niedziela zwykła 17.11.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • jutro Bł. Karoliny Kózkówny,
 • w środę św. Rafała Kalinowskiego,
 • we czwartek Ofiarowania NMP,
 • w piątek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i organistów – pamiętajmy w modlitwie o Panu Wojciechu.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego – Patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • W sobotę 24 XI w naszej diecezji rozpocznie się XXV Tydzień Biblijny pod hasłem – ”W mocy Bożego Ducha”. Starajmy się ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z III klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

5. Zapraszamy na spotkania:

 • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich a na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania od klasy VI do VIII,
 • w środę ministranci o godz. 17.15 lektorzy a po Mszy św. pozostali ,
 • w czwartek o godz. 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ a po Mszy św. Wspólnota Krwi Chrystusa,
 • w sobotę o godz. 10.00 schola, o 11.00 KSM, o godz. 19.00 Oaza Rodzin – zapraszamy pary małżeńskie, które chcą pogłębić relację z Jezusem i między sobą,
 • dziś wieczór uwielbienia po Mszy o godz. 17.00.

6. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w czwartek o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 10.30.

7. 19 listopada we wtorek o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Nowe Dębie zostanie wyemitowany bezpłatny film dokumentalny przybliżający współczesne losy potomków polskich zesłańców. Celem jest pomoc rodzinom w powrocie i zagospodarowaniu się w Ojczyźnie. Po obejrzeniu filmu będzie możliwa dyskusja.

8. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcona kaplica adoracji i po raz pierwszy zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament. Patronem tej kaplicy będzie św. Jana Paweł II. Adoracja będzie możliwa w dni powszednie po Mszy św. rannej do godz. 20.00 a w niedzielę i Uroczystości od 13.00 do 20.00. Wejście w godzinach, gdy nie ma Mszy św. będzie tylko od zakrystii, natomiast w czasie nabożeństw drzwi z kościoła będą otwarte. Przedsionek kościoła będzie zamknięty cały czas ze względu na możliwość adoracji w kaplicy. W czasie Mszy św. wszyscy powinni być na kościele a nie w kaplicy, bo ważny jest kontakt wzrokowy z Jezusem Eucharystycznym. Dziękuję wszystkim za ofiary złożone na kaplicę adoracji i za wszelką pomoc, aby przygotować to miejsce na dzisiejszą Uroczystość.

9. Czego szukasz w swoim życiu? Za czym tak gonisz? Daj sobie szansę i zwolnij! Weź udział w „Warsztatach męskiej duchowości” w WSD Sandomierz, które odbędą się w dniach 29.11 – 1.12 2019r. Można się skontaktować z nami telefonicznie: 508 361 960. Ostatni dzień zgłoszeń to 26 listopad. Jezus szuka Ciebie!

10. W dniach 17.19.20 listopada w kinie w Domu Kultury w Nowej Dębie będzie wyświetlany film pt. „ Nieplanowane”, który ukazuje klimat kliniki aborcyjnej, dramat kobiety decydującej się na zabicie swojego dziecka oraz modlitewny szturm osób walczących w obronie życia poczętego. Ten film powinien obejrzeć każdy, kto ukończył 16 rok życia.
Zachęcamy tych, którzy
jeszcze nie obejrzeli drogi krzyżowej w czasie inicjatywy „Polska pod Krzyżem” do uczynienia tego poprzez internet. Są tam po każdej stacji bardzo poruszające świadectwa osób, które znalazły się w bardzo trudnych sytuacjach i dzięki Bogu wyszli na prostą.

11. Dnia 1 grudnia br. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury się w Stalowej Woli zostanie ponownie wykonanie Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie Drzewa”. Oratorium przybliża dzieje męczeństwa mieszkańców Sandomierza i ojców dominikanów, którzy zginęli podczas najazdu tatarów w 1260 r. Historyczna opowieść przeplatana jest utworami odnoszące się do współczesności i przypadającego w ubiegłym roku jubileuszu 200- lecia Diecezji Sandomierskiej. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

12. Jeśli ktoś z Parafian ma zdolności , które pomogłyby w przygotowaniu świątyni na Boże Narodzenie, Wielkanoc czy też inne uroczystości to zapraszamy do współpracy zgłaszając swoją chęć w zakrystii.

13. Młodzieżowy Chór Oazowy Diecezji Sandomierskiej zaprasza na Wieczór Uwielbienia 24 listopada o godz. 18.00 w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata do kościoła w Majdanie Królewskim.

14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do włączenia się w akcję „Polak z sercem”. Polega ona na zbiórce żywności z długim terminem przydatności, która zostanie przekazana Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie. Prosimy o składanie wszystkich produktów do kosza ustawionego koło chrzcielnicy do piątku 22 listopada.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Stanisława Sowińska.
Módlmy się w Jej intencji – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość
wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.