XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek św. Teresy od Jezusa, jest to również dzień poświęcony rodzinom,
które utraciły dziecko w łonie matki,
• w środę św. Jadwigi Śląskiej,
• we czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego,
• w piątek święto św. Łukasza – Patrona Służby zdrowia – modlimy się
szczególnie za personel medyczny pracujący w naszym mieście albo pochodzący z
naszej wspólnoty.
• W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny – taca przeznaczona
będzie na misje.
 

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II z II klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.
Z tej racji jak co roku wspomagamy fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając ofiarę do skarbony dla młodzieży zdolnej a biednej, aby mogła się kształcić. Dziś w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny wykonaniu chóru z Tarnowskiej Woli i scholi „Anielskie Grajki” dla Antosi Woźniak.

5. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we wtorek – katecheza dla dorosłych,
w środę KSM i ministranci,
w czwartek rodzice dzieci z klas trzecich i rodzice
kandydatów do bierzmowania od klasy VI do VIII,
w sobotę o godz. 10.00 schola.
W niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się
wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać ze stolika. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św.  w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy lub na tacę.

8. W niedziele o godzinie 17.00 w salce katechetycznej w Parafii Podwyższenia Krzyża odbywa się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa. 

9. Przypominamy o zapisach na bezalkoholowy bal dla małżonków. Uroczystość rozpocznie się 8 lutego w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w kościele w intencji par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Koszt od jednej pary wynosi 250zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca października. Wpłacamy zaliczkę 100 zł. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie przyjęta pozytywnie i dojdzie do skutku.

10.  W tym miesiącu będzie dodatkowa adoracja 24-godzinna 18 – 19 X – piątek i sobota, w której wezmą udział wspólnoty Intronizacji NSJ z naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych i prosimy o pomoc w zapisaniu się na konkretną godzinę. Lista jest na stoliku. Moglibyśmy się zapisać jako poszczególne wspólnoty istniejące w parafii.

11. W następną niedzielę młodzież KSM będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione różańce. Cena minimalna 10 zł.
Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na organizację Diecezjalnego Balu Karnawałowego KSM, który odbędzie się 15. lutego w Nowej Dębie. Wezmą w nim udział osoby należące do KSM z naszej parafii.

12. W dniach 18,19, 20, 22, 23 X w kinie w Domu Kultury wyświetlany będzie film pt. „Tajemnica o. Pio”.