XXVII Niedziela zwykła 06.10.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro NMP Różańcowej – na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci klasy trzeciej,
w środę bł. Wincentego Kadłubka – Patrona diecezji.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zarzecze – numery parzyste i z ul. Nadole a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Za tydzień będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.
Z tej racji jak co roku możemy wspomóc fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając ofiarę do skarbony dla młodzieży zdolnej a biednej, aby mogła się kształcić. W tym dniu w kościele Podwyższenia Krzyża w Nowej Dębie odbędzie się koncert charytatywny wykonaniu chóru z Tarnowskiej Woli i scholi „ Anielskie Grajki” dla Antosi Woźniak.

5. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona przychodzi do pierwszej ławki i prowadzi przez mikrofon bezprzewodowy. Jeśli nie ma wystarczającej ilości osób, mogą podejść inne osoby do odmawiania. Prosimy, by grupy wyznaczone odpowiedzialnie podeszły do tej modlitwy.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we wtorek – katecheza dla dorosłych, w środę KSM i ministranci,
w czwartek kandydaci do bierzmowania od klasy VI do VIII,
w piątek Wspólnota Krwi Chrystusa,
•  w sobotę o godz. 10.00 schola.

7. Bezpłatne badanie gęstości kości odbędzie się 8 X we wtorek na placu obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Reja w godzinach od 14 do 16. O godz. 16 rozpocznie się w tym Ośrodku wykład lekarza Zbigniewa Goli na ten temat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. W niedziele o godzinie 17.00 w salce katechetycznej w Parafii Podwyższenia Krzyża odbywa się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. Dyrektor SOK-u w Nowej Dębie zaprasza:
-w czwartek 10 X o godz. 18.00 do Domu Kultury na spotkanie autorskie z Ks. Krzysztofem Irkiem i promocję książki „ Sługa Boży Ks. Bp Zygmunt Łoziński”,
-w piątek 11 X o godz. 19.00 na spektakl w wykonaniu Teatru im. Siemaszkowej pt. „ Sprawiedliwi, Historia Rodziny Ulmów”.

10. Przypominamy o zapisach na bezalkoholowy bal dla małżonków. Uroczystość rozpocznie się 8 lutego w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w kościele w intencji par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, następnie udamy się do „ Dębianki” na dalszą cześć uroczystości przy zabawie do białego rana. Koszt od jednej pary wynosi 250zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca października. Wpłacamy zaliczkę 100 zł. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie przyjęta pozytywnie i dojdzie do skutku.

11. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na różaniec pod Dom Kultury a w niedzielę na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy o godz. 17.00.

12. Zmarła ś.p. Otylia Nitkiewicz – mama naszego Ks. Biskupa – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 w Białymstoku.
Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.