XXVI Niedziela zwykła 29.09.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. Hieronima,
we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
w środę św, Aniołów Stróżów,
w piątek św. Franciszka z Asyżu,
w sobotę św. Faustyny.
2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zarzecze – numery nieparzyste i z ul. Dębowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zarzecze – numery parzyste i z ul. Nadole.
3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są nowe egzemplarze „ Dobrych Nowin”.

4. Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w sobotę 5 X do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.15.

5. Od wtorku rozpoczynamy modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona przychodzi do pierwszej ławki i prowadzi przez mikrofon bezprzewodowy. Jeśli nie ma wystarczającej ilości osób, mogą podejść inne osoby do odmawiania. Prosimy, by grupy wyznaczone odpowiedzialnie podeszły do tej modlitwy.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we wtorek – katecheza dla dorosłych,
w środę KSM i ministranci,
w sobotę o godz. 10.00 schola.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.


W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.
W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. W niedzielę 6 X o godzinie 17.00 w salce katechetycznej w Parafii Podwyższenia Krzyża rozpocznie się kurs przedmałżeński dla osób, które zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. Dyrektor SOK-u w Nowej Dębie zaprasza w piątek 11 X o godz. 19.00 do Domu Kultury na spektakl w wykonaniu Teatru im. Siemaszkowej pt. „ Sprawiedliwi, Historia Rodziny Ulmów”.

10. Po raz pierwszy nasza Parafia organizuje bal dla małżonków bez względu na staż małżeński. Uroczystość rozpocznie się 8 lutego w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w kościele w intencji par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, następnie udamy się do „ Dębianki” na dalszą cześć uroczystości przy zabawie do białego rana. Będzie przygrywał zespół na czele z Panią Basią, która prowadzi scholę. Koszt od jednej pary wynosi 250zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca października. Wpłacamy zaliczkę 100 zł. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie przyjęta pozytywnie i dojdzie do skutku.