XXV Niedziela zwykła 22.09.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. o. Pio , z tej racji grupa św. o. Pio poprowadzi modlitwy o godz. 17.30,
w piątek św. Wincentego a Paulo,

w sobotę św. Wacława.
28 września w sobotę o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych przed Dom Kultury do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Będziemy wypraszać miłosierdzie dla siebie, dla naszych bliskich i całej Ojczyzny.
Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 wieczór uwielbienia Boga – zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej – numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zarzecze – numery nieparzyste i z ul. Dębowej.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę odbędzie się 21-22 września, pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w sobotę 5 X do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

5. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Zostały podjęte następujące decyzje: został przesunięty termin Misji Parafialnych na wrzesień, aby lepiej przygotować to ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty. W tym czasie będziemy się modlić na różańcu w niedziele i zostaną podjęte inne działania o których powiadomimy później. Jest zamiar odpowiedniego przygotowania kaplicy wieczystej Adoracji m.in. zamierzamy zakupić tabernakulum z możliwością wystawienia Najświętszego Sakramentu – mile są widziane ofiary na ten cel. Ze spraw materialnych jest decyzja, aby zakończyć sprawę z montażem zakupionych organ – prace rozpoczną się w tym roku a zakończą w następnym. W międzyczasie będą wykonywane mniejsze prace jak remont salek i kuchni w piwnicach plebanii, wymiana drzwi wejściowych do kościoła na aluminiowe i dalszej kolejności gromadzenie blachy miedzianej na wymianę dachu na kościele.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we
wtorek – katecheza dla dorosłych,
w środę KSM i ministranci,
we
czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Intronizacji NSJ a po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klas trzecich i rodziców kandydatów do bierzmowania,
w piątek zapraszamy na spotkanie wszystkich liderów
poszczególnych wspólnot istniejących w parafii, również przewodniczących Róż Różańcowych,
w sobotę o godz. 10.00 schola.

7. Tradycyjnie od kilku lat we wrześniu Grupy Modlitwy o. Pio w naszej diecezji przeprowadzają zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. o. Pio w Krakowie. Prosimy o włączenie się do tej akcji w miarę możliwości. Najbardziej potrzebne są rzeczy męskie czyli to w czym mężczyźni chodzą ubrani a także koce, śpiwory i kołdry. Zbiórka odbędzie się 23 września w poniedziałek w budynku Spółdzielni Inwalidów – wejście od strony „Biedronki” w godzinach od 12.00 do 16.00.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Bronisław Sędyka.
Módlmy się w Jego intencji – wieczny odpoczynek racz Mu
dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.