Tydzień Świętego Krzysztofa

Modlitwa kierowcy

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twojej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

W niedzielę 28 lipca zakończył się 20 Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa i jak to ma miejsce od kilku lat przedstawiciele Rycerzy Kolumba funkcjonujący przy naszej Parafii po raz kolejny przygotowali dla wszystkich chętnych upominki w ramach akcji “1 Grosz za 1 Kilometr” z której dochód przeznaczony jest na środki transportu dla misjonarzy.

Po każdej Mszy Św. miało miejsce poświęcenie środków transportu jakimi przybyli parafianie. 

W tym miejscu warto przypomnieć, że Święty Krzysztof  jest patronem Ameryki i Wilna; siedzib ludzkich i grodów, a także chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, introligatorów, modniarek. Ale najbardziej znany jest jako patron wszystkich związanych z podróżowaniem – kierowców, pielgrzymów, flisaków, marynarzy, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. W dzień jego liturgicznego wspomnienia, 25 lipca (ewentualnie w niedzielę najbliższą tej dacie), poświęca się pojazdy mechaniczne.

Warto również podkreślić, że Św. Krzysztof jest patronem J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza i z tej okazji w imieniu wszystkich parafian przyłączmy się do gorących życzeń i zapewniamy o swojej pamięci w modlitwach. 

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poświęcenia pojazdów autorstwa Grzegorza Jęczmyka – RK Nowa Dęba: