XVII Niedziela zwykła 28.07.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. Marty,
w środę św.
Ignacego z Loyoli,
we czwartek św. Alfonsa Mari Liguoriego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Olchowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Słonecznej numery nieparzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Dziś o godz. 14 odbędzie się dodatkowa Msza św. i zapisy tych, którzy w najbliższą niedzielę wyruszą na pieszą pielgrzymkę ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z
programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu. Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary.

Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować. Zapisy w zakrystii.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii jeśli są nowi chorzy, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

6. Dziś kończy się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
Po wszystkich Mszach święcimy pojazdy. Na stoliku są rozłożone artykuły dla kierowców można je nabyć za dobrowolną ofiarę. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.