Neoprezbiter ks Michał Zelik już z nami !

14 lipca podczas Mszy Św. mieliśmy okazję powitać i modlić się wspólnie z Neoprezbiterem Księdzem Michałem Zelikiem, który decyzją Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza zastąpił w naszej Parafii ks. Roberta Utnika.  

Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Ga 6, 14).

Przypomnijmy, że ks Michał pochodzi ze Skotnik, a święcenia kapłańskie przyjął w dniu 19 czerwca w Katedrze Sandomierskiej. W imieniu parafian życzenia na ręce Diakona złożyli przedstawiciele grup parafialnych. Po zakończeniu Mszy św. ks. Michał udzielił wszystkim parafianom błogosławieństwa prymicyjnego, które ma szczególną wartość z którą związana jest łaska odpustu zupełnego. Błogosławieństwo jest modlitwą do Boga. 

Jednocześnie była to okazja do złożenia życzeń Księdzu Proboszczowi Henrykowi Królowi, który obchodził swoje imieniny.

Obydwu kapłanom życzymy wszelkich łask Bożych, a Księdza Michała pragniemy zapewnić, że będziemy starać się wspierać go w jego rozpoczętej drodze kapłańskiej.

Szczęść Boże !!    

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: