XVI Niedziela zwykła 21.07.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. Mari Magdaleny,
we wtorek
święto św. Brygidy – Patronki Europy,
we czwartek św. Jakuba i
Krzysztofa Patrona kierowców i naszego Ks. Biskupa Krzysztofa – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach,
w piątek św. Joachima i Anny –
rodziców NMP.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 81 do końca, a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Olchowej.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary.
Zapisy odbędą się w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać tutaj ze strony http://www.pielgrzymka.stalowa-wola.pl/
lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 100 zł, druga osoba z rodziny 70 zł, trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.
Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

5. W niedzielę 28 lipca odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej, a także do grobu bł. Ks Jerzego i do świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
Odjazd autokaru o godz. 3.00 z parkingu obok Domu Kultury w Nowej Dębie.
Zapisy u Pana Józefa Bugno. Tel. 15 846 32 26

6. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
W niedzielę 28 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy, będzie można nabyć pewne gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.