XIV Niedziela zwykła 07.07.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
jutro św. Jana Z Dukli,
we czwartek święto św. Benedykta – Patrona Europy,w piątek św. Brunona z Kwerfurtu,
w sobotę św. Pustelników Andrzeja i Benedykta.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego a w tym tygodniu zapraszamy we wtorek Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery od 41 do 79.

3. Dziś o godz. 16.00 różaniec w intencji o owoce misji parafialnych, które odbędą się w maju następnego roku i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Zachęcamy młodych mężczyzn do wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Parafian prosimy o modlitwę nieustanną w tej intencji szczególnie będziemy modlić się w pierwsze czwartki miesiąca.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary.
Zapisy odbędą się w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać tutaj ze strony http://www.pielgrzymka.stalowa-wola.pl/
lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 100 zł, druga osoba z rodziny 70 zł, trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.
Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

7. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła a w piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed Dom Kultury.

8. Pielgrzymka dziękczynna Radia Maryja I Telewizji Trwam na Jasną Górę odbędzie się 14 lipca. Odjazd autokaru o godz. 3.00 z parkingu obok Domu Kultury w Nowej Dębie. Zapisy u Pana Józefa Bugno. Tel. 15 846 32 26

9. Zapowiedzi przedślubne: Grądzki Artur z Parafii i Marek Dagmara z Parafii tutejszej, Rzepka Tomasz i Wdowiak Natalia z Parafii tutejszej, Rząsa Dawid z Parafii tutejszej i Serafin Sylwia z Parafii Spie – zap. I, .
Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Józef Szurgociński.
Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.