26 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Po raz 26 rowerzyści z naszej parafii wyruszyli w corocznej pielgrzymce rowerowej, jaka odbywa się z Tarnobrzega na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów znaleźli się stali uczestnicy, jak też kilku nowych pątników, którzy w ten sposób zapragnęli przeżyć duchowe spotkanie i pomodlić się u stóp Pani Jasnogórskiej. 

Tradycyjnie pierwszy etap pielgrzymki odbył się z Nowej Dęby do Tarnobrzega, gdzie po uroczystej Mszy Świętej pielgrzymi wyruszyli w drogę do Częstochowy na swoich nowoczesnych bicyklach.

Warto przypomnieć, że pielgrzymka wyruszyła po raz pierwszy 26 lat temu z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Choć wkrótce zawiązała się oficjalna kolumna diecezjalna, to cykliści postanowili kontynuować parafialną tradycję. Część z nich powróci jeszcze w tym sezonie na Jasną Górę w pielgrzymce pieszej. Pątnikom towarzyszy duszpasterz, ks. Michał Wrona.

O pielgrzymach mogliśmy również usłyszeć w Radiu Jasna Góra. Audycja do odtworzenia po kliknięciu w nazwę – RADIO JASNA GÓRA.  

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez p. Grzegorza Jęczmyka z Rycerzy Kolumba działających przy naszej parafii: