XIII Niedziela zwykła 30.06.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w środę św. Tomasza Apostoła,
w sobotę bł. Mari Teresy Ledóchowskiej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery parzyste od 28 do końca i ul. Stalowska a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery nieparzyste od 1 do 37.

3. Dziś o godz. 16.00 różaniec w intencji o owoce misji parafialnych, które odbędą się w maju następnego roku.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Zachęcamy młodych mężczyzn do wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Parafian prosimy o modlitwę nieustanną w tej intencji szczególnie będziemy modlić się w pierwsze czwartki miesiąca.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary.
Zapisy odbędą się w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać tutaj ze strony http://www.pielgrzymka.stalowa-wola.pl/
lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 100 zł, druga osoba z rodziny 70 zł, trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.
Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii jeśli są nowi chorzy, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 w czwartek i piątek zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Decyzją Ks Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ks. Robert został przeniesiony do parafii w Kunowie a do naszej parafii został mianowany Ks. Neoprezbiter Michał Zelik pochodzący ze Skotnik.

Dziękujemy Ks. Robertowi za ofiarną służbę i posługę duszpasterską i życzymy Mu obfitych łask na nowej parafii.
Ks. Michał w niedzielę 14 lipca po każdej Mszy św. będzie dla chętnych udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

10. Pielgrzymka dziękczynna Radia Maryja I Telewizji Trwam na Jasną Górę odbędzie się 14 lipca.
Odjazd autokaru o godz. 3.00 z parkingu obok Domu Kultury w Nowej Dębie. Zapisy u Pana Józefa Bugno. Tel. 15 846 32 26

11. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach świętych będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Piotra Kalicińskiego Misjonarza pracującego w Afryce w RPA, z którym byliśmy na jednym roku.
Po Mszy św. będzie można Go wspomóc datkami na potrzeby Jego posługi misyjnej.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Jan Józefczuk.
Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.