XII Niedziela zwykła 23.06.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela,
w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post,
w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci do sypania kwiatów dla Jezusa.

W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery parzyste od strony kościoła od numeru 2 do 26 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery parzyste od 28 do końca i ul. Stalowska.

3. Dziś o godz. 16.00 różaniec w intencji o owoce misji parafialnych, które odbędą się w maju następnego roku.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Kościół jest miejscem świętym, pamiętajmy o tym, aby ubierać się odświętnie i godnie udając się do świątyni. Niech to będzie nasz dar dla Boga i drugiego człowieka.

6. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przy przygotowaniu ołtarzy z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w czasie Mszy św. i procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, dziękujemy, tym, którzy nieśli chorągwie, obraz lub w inny sposób służyli np. robiąc zdjęcia. Bóg zapłać Strażakom, Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie procesji.