Uroczystość Trójcy Świętej 16.06.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. Brata Alberta Chmielowskiego,
we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. o godz. 7.30, 9.00, po procesji Msza św. bez kazania dla tych, którzy nie mogą być wcześniej i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła Podwyższenia Krzyża wyruszy procesja do czterech ołtarzy jak każdego roku. Nasza wspólnota parafialna przygotowuje ołtarz na zbiegu ulic Kościuszki i Jana Pawła II przy szpitalu i przy kościele, gdzie będzie zakończenie procesji Bożego Ciała.
Dzieci komunijne zapraszamy w strojach, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów, również młodsze lub starsze. Prosimy odpowiednio wcześniej poszczególne grupy osób, które pragną nieść chorągwie, obraz, zgłosić się przy kościele Podwyższenia, gdzie będą przygotowane. Prosimy, by wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu. W tym czasie jest zablokowana jezdnia dla samochodów, dlatego idziemy jezdnią nie wchodzimy na chodniki. Prosimy strażaków i Straż Grobu Pańskiego o pomoc w zabezpieczeniu procesji i w utrzymaniu porządku.
Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św., nie wystarczy sama procesja.
Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci do sypania kwiatów dla Jezusa.
W piątek wspominamy św. Alojzego Gonzagę.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sienkiewicza, numery parzyste, a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Łagockiego numery parzyste od strony kościoła od numeru 2 do 26

3. W każdą niedzielę o godz. 16.00 różaniec w intencji o owoce misji parafialnych, które odbędą się w maju następnego roku, w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. będziemy odmawiać różaniec o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej szczególnie z naszej diecezji i parafii.

5. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

6. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego – Msza św. będzie sprawowana o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Wcześniej pół godziny przed Mszami św. w poniedziałek, we wtorek i w środę możliwość skorzystania ze spowiedzi.

7. W piątek po Bożym Ciele o godz. 4.00 – wyjazd na pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Świętej Wodzie i do Sokółki.

Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymki rowerowe – na Jasną Górę z Tarnobrzega i do Sanktuarium w Krzeszowie koło Jeleniej Góry w dniach 20 – 28 lipca – zgłoszenia na stronie internetowej: http://www.pielgrzymka-rowerowa.pl/

8. W dniach 28-30 czerwca 2019 r. czeka nas niezwykłe wydarzenie. Z błogosławieństwem Księdza Biskupa Dr Krzysztofa Nitkiewicza – Biskupa Sandomierskiego, który objął Festiwal patronatem honorowym, w Jarocinie na podkarpaciu odbędzie się druga już edycja FESTIWALU MUZYKI POZYTYWNEJ–T3.
Będzie to trzydniowe wydarzenie o dużej randze. Celem festiwalu jest propagowanie muzyki nawiązującej do tradycji chrześcijańskiej.

9. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na koncert odbywający się w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „ Margaritae Baroci”. Koncert kameralno-organowy odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30 w kościele parafialnym w Chmielowie.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Czesław Wilk. Módlmy się w jego intencji – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.