Diecezjalny Dzień Skupienia RRN w Nowej Dębie

W dniu 15 czerwca 2019 w par. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie odbył się diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Na spotkanie przybyli członkowie RRN z trzech diecezji: przemyskiej, rzeszowskiej i sandomierskiej wraz z księdzem moderatorem ks.dr Krzysztofem Rusznicą, ok.60 osób. Dzień skupienia rozpoczął się Adoracją Najświętszego Sakramentu po nim ks. Krzysztof wygłosił konferencję nt.: „Kierownictwa duchowego”.

Głównym punktem programu była Msza św. Koncelebrowana z kazaniem głoszonym przez opiekuna grupy w Nowej Dębie ks. Roberta Utnika pod przewodnictwem ks. Proboszcza Henryka Króla . Po Eucharystii uczestnicy spotkania mieli możliwość podzielania się świadectwami z własnego życia w czasie grup dzielenia. Następnie organizatorzy zaprosili przybyłych na AGAPE.

Gościem honorowym była peregrynująca po rodzinach nazaretańskich św.Mała Arabka ,jej relikwiarz przywieźli członkowie wspólnoty RRN z Kolbuszowej.
Usłyszeliśmy o zaproszeniu na organizowane przez wspólnotę RRN rekolekcje wakacyjne 9-19 lipca w Kołobrzegu ,na które zapraszamy wszystkich chętnych.

Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Nowej Dębie powstała w 1995 r. (w przyszłym roku 2020 będzie obchodzić swoje 25lecie) i do tej pory jest jedyną grupą w diecezji sandomierskiej, w Nowej Dębie spotkania odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy wieczorowej.

Członkowie spotykają się raz w tygodniu na spotkaniach formacyjnych, raz w miesiącu na dniach skupienia w parafiach gdzie powstały grupy RRN, dwa razy w roku na pielgrzymkach do Częstochowy, oraz na rekolekcjach wakacyjnych. Pragną, by centrum życia stanowiła Eucharystia, w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, a nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii mają nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia. Ruch powstawał wokół konfesjonału. Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystają często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty , który może przybrać formę stałego spowiednictwa.

W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.

Tekst i zdjęcia: Edyta Jurasz RRN par. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.