II Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek św. Agnieszki,
  • w czwartek św. Franciszka Salezego,
  • w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • w przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy się modlić za osoby zakonne szczególnie pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 3 z III klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Spółdzielczej – pierwsze 16 numerów .

3. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za otwarcie Waszych domów i swoich serc dla Chrystusa, który nawiedził rodziny, by umocnić wiarę i błogosławić na każdy dzień.

Zobaczyliśmy  w wielu rodzinach biedę duchową,  a w  niektórych również materialną. Dlatego jako wspólnota ludzi wierzących nie możemy być obojętni na tę sytuację. Trzeba nam wspólnie podjąć pewne działania, które poprawią obecny stan.

Zwracamy się do Was Drodzy, którzy regularnie przychodzicie na Eucharystię, abyśmy wspólnie modlili się wzajemnie za siebie. Zapraszamy do wspólnot istniejących w parafii, aby zwiększyć aktywność i przyczynić się do wzrostu wiary, aby ona wpływała na nasze decyzje i wybory życiowe.

Życie mamy jedno, czasu mało, dlatego nie czekajmy i nie mówmy później, bo później to nigdy. Każdy z nas ma pewne predyspozycje, zdolności, ofiarujmy je dla innych.

Zapraszamy z pomysłami na rozmowy, aby ten nowy rok nie został przez nas przespany, ale maksymalnie wykorzystany dla dobra całej naszej parafii.  Prosimy rodziców , aby troszczyli się całościowo o swoje dzieci, szczególnie zwróćcie drodzy uwagę, aby przekazać dzieciom, młodzieży wiarę, bo w tym względzie nie jest dobrze.Zainteresujcie się tym, jak dzieci spędzają czas, co robią w domach i poza domem, z kim się spotykają, jakie wartości są im wpajane.

Zachęcamy do uczęszczania na Mszę św. w dni powszednie, szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do współpracy, aby nasza parafia była żywa i abyśmy w niej wszyscy dobrze się czuli. Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy i za poczęstunki. Dziękujemy ministrantom za pomoc. 

Na koniec prosimy te rodziny, które nie mają jeszcze kropidełka, aby zaopatrzyli się przez ten rok, chodzi tu o względy praktyczne lepiej jest kropić kropidełkiem niż tymi metalowymi, które kapłani noszą.

Przypominamy wszystkim, że działa parafialna strona internetowa – dziękujemy tym, którzy ją tworzą i dbają, aby była aktualna i przejrzysta. Zapraszamy do współpracy na tym odcinku.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu osób jak też, aby możliwość odnalezienia ważnych informacji była łatwiejsza oraz były one przejrzyste została utworzona nowa witryna internetowa naszej parafii.

Jednocześnie można znaleźć na niej galerię zdjęć jak też  transmisję  Mszy świętej na żywo z naszej świątyni. Link do strony internetowej:  http://parafiamatkibozej.com.pl/

4. Rodzina chorej Antosi składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na badania i leczenie.

5. Dziś Spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 17.00 dla ministrantów, scholi i KSM-u.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Czarnogóry, Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Początek 19 sierpnia w sumie 8 dni. Cena 860 zł. i 240 euro. Zapisy i szczegóły w zakrystii u Ks Marka .

7. Zarząd Osiedla Dęba zaprasza wszystkie Panie na spotkanie organizacyjne w celu utworzenia Koła Gospodyń w Osiedlu Dęba. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 15.00 w remizie OSP w Osiedlu Dęba.

8. Po kolędzie wznawiamy spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • we wtorek Katechezy dla dorosłych,
  • w środę KSM i ministranci,
  • we czwartek Wspólnota Intronizacyjna NSJ,
  • w piątek Rycerstwo Niepokalanej, Koło Przyjaciół WSD i Radia Maryja.

9. Pan Tomasz Kopeć zrezygnował z funkcji organisty w naszej wspólnocie, dziękujemy mu za wieloletnią posługę i za wszelką pomoc. Obecnie na okres próbny organistą będzie Pan Wojciech Serafin.

10. W sobotę pragniemy łączyć się duchowo z młodzieżą zgromadzoną z Papieżem Franciszkiem w Panamie.

W naszej diecezji jest organizowane spotkanie młodzieży w Stalowej Woli w Parafii Opatrzności Bożej o godz. 18.00 pod przewodnictwem naszego Biskupa Krzysztofa. Prosimy młodzież o zapisanie  się na wyjazd w zakrystii lub w szkołach u księży.