III Niedziela Zwykła 27.01.2019

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu,
  • w czwartek św. Jana Bosko,
  • w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. czyli o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Świece można nabyć w zakrystii.

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej diecezji,  taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu. Z racji Ofiarowania Pańskiego- Dzień Rodzicielskiego Aktu Poświęcenia swojego Dziecka Panu Bogu. 

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Spółdzielczej – pierwsze 16 numerów w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Spółdzielczej – kolejne 16 numerów.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Nowe egzemplarze gazety Dobre Nowiny.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii, możliwość skorzystania  z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego sakramentu będzie w I czwartek miesiąca. Lista jest już wyłożona.

5. Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną – Czujka na straży twojego bezpieczeństwa ! Kominy: instalację dymną, spalinową i wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Jest to główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Bałkany proszone są o wpłacenie zaliczki.

7. Zarząd Osiedla Dęba zaprasza wszystkie Panie na spotkanie organizacyjne w celu utworzenia Koła Gospodyń w Osiedlu Dęba. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 15.00 w remizie OSP w Osiedlu Dęba.

8. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • we wtorek Katechezy dla dorosłych,
  • w środę KSM i ministranci,
  • we czwartek Wspólnota Intronizacyjna NSJ,
  • w sobotę o 10.00 schola.