XXIV Niedziela zwykła 15.09.2019

w środę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży,
w piątek św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy,
w sobotę św. Mateusza.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.
Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, nauczycielach i wychowawcach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej – numery nieparzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kolejowej – numery parzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę odbędzie się 21-22 września, pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w sobotę 5 X do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dziś o godz. 18.00 w kościele.
Zapraszamy jak największą liczbę Parafian w celu podjęcia ważnych dla całej wspólnoty decyzji.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
we wtorek – katecheza dla dorosłych,
w środę KSM i ministranci,
we czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Intronizacji NSJ a po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania od klasy 6 do 8,
w piątek Wspólnota Krwi Chrystusa,

w sobotę o godz. 10.00 schola.
Oczekujemy na nowych członków tych wspólnot i na małżonków do Oazy Rodzin.

7. Tradycyjnie od kilku lat we wrześniu Grupy Modlitwy o. Pio w naszej diecezji przeprowadzają zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. o. Pio w Krakowie.
Prosimy o włączenie się do tej akcji w miarę możliwości. Najbardziej potrzebne są rzeczy męskie czyli to w czym mężczyźni chodzą ubrani a także koce, śpiwory i kołdry. Zbiórka odbędzie się 23 września w poniedziałek w budynku Spółdzielni Inwalidów – wejście od strony „Biedronki” w godzinach od 12.00 do 16.00.

8. Po raz pierwszy jest organizowana Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, która odbędzie się 21 września. Prosimy chętnych na wyjazd mężczyzn o zgłaszanie się do zakrystii.