V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze św. na zakończenie rekolekcji o 8.00, dla dzieci o 10.45, dla młodzieży o 11.45 i wieczorem o 18.00.

Od wczoraj modlimy się Nowenną w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez  wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzi Ks. Dr Krzysztof Cisek.

W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz.7.00, intencje z tej Mszy św. zostaną odprawione o godz. 8.00.

Spowiedź Wielkopostna odbędzie się w sobotę 23 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 18.30 do 20.30.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z Spółdzielczej 1a a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Spółdzielczej 1.

3. Najbliższy piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Początek o godz. 17.00. Trasa: ul. Piotra Skargi, Sienkiewicza, Słoneczna, Kilińskiego, Konopnickiej, Kwiatkowskiego, Korczaka i Szpitalna. Po zakończeniu drogi Krzyżowej będzie Msza św. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, którzy mają taką możliwość.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

5. We czwartek 21 marca o godzinie 18.00 w budynku OSP w Nowej Dębie odbędzie się spotkanie przedwyborcze Pana Wiesława Ordona wraz z kandydatami na  Radnych. Zapraszamy również na spotkania i rozmowy przedwyborcze z pozostałymi kandydatami  na Burmistrza Damianem Diektiarenko i Markiem Kopciem wraz z kandydatami na Radnych z  ich komitetów. Zachęcamy do  rozmów i zadawania pytań, aby móc dokonać właściwego wyboru w duchu nauczania Kościoła Katolickiego.

6. W Niedzielę Palmową o godzinie 18.00 w salce na plebani odbędzie się projekcja filmu „Pasja”. Zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie to dobre wprowadzenie w atmosferę Wielkiego Tygodnia.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież do zgłaszania się na Oazy wakacyjne. Terminy, miejsca i koszt oraz inne szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie.